Błękitne widoki na przyszłość część 1

Wielu już postawiło kreskę na Windows 10 i uważa, że takie same plany ma gigant z Redmont. Czy jest tak naprawdę?

Powiedzmy to sobie szczerze – wielu użytkowników chwali telefony Windows Phone (bez względu na wersję systemu) za to… że po prostu działają i robią to nadzwyczaj dobrze. Na własnej skórze przetestowałem jak zachowuje się telefon z rocznym stażem. System pracuje tak samo sprawnie jak na początku – płynnie i stabilnie, a dokładnie tego oczekuje się od telefonu.

Aplikacje mobilne, od zawsze były piętą achillesową Microsoftu, a przejście na nowy OS z pewnością sprawy nie ułatwiło. Wierzę, że w pełni sprawny Windows 10 ułatwi pracę developerów i zmotywuje ich do działania. Dlatego, że przeniesienie gry lub aplikacji (przynajmniej w teorii) np. z Xboxa będzie tylko formalnością.

Co z przyszłością Windows Phone, a dokładniej mówiąc Windows 10? Na pewno rysuje się jasnych (błękitnych?) barwach – Surface, Microsoft Band, Xbox i urządzenia mobilne połączył system Windows 10. Przed nami ostateczne pożegnanie z marką Nokia i początek ery telefonów sygnowanych błękitnymi „kafelkami” Microsoft. Tyle na dziś Za kilka dni wrócimy do tego gorącego tematu.

Posted in:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *