Lepszy dyktafon – Music Memos

Produkty Apple od zawsze kojarzą się z osobami kreatywnymi. Nic dziwnego, bo nawet pobieżny przegląd aplikacji do tworzenia muzyki pokazuje jak wielka przepaść dzieli pod tym względem zawartość Google Play i App Store.

Każdy twórca nie raz zmagał się tym palącym duszę uczuciem, gdy do głowy wpada pomysł, którego porzucenie byłoby niepowetowane. Designer może go sobie po prosu naszkicować, pisarz zapisać, a rzeźbiarz? Ulepić korzystając z kawałka gliny w kieszeni. Jednak co ma zrobić muzyk, który umiejętnością zapisu nutowego nie grzeszy?

Sprytne rozwiązanie od Apple dla kompozytorów

Najprostszą odpowiedź stanowi dyktafon! Każdy posiadacz telefonu komórkowego może zanucić swój pomysł i nagrać go na wbudowanym weń telefon. Wystarczy tylko nacisnąć record i nagrać dźwięki. Dalej czeka go mniej lub bardziej czasochłonny proces przerobienia tychże dźwięków na nuty lub akordy. Apple udostępnia do tego dwa rozwiązania. Pierwszą z nich jest klasyczny dyktafon, który jest po prostu dyktafonem, więc jego użycie ma pewne ograniczenia. Drugie rozwiązanie od Apple to aplikacja Garage Band,  która początkowo może wydawać się swojemu użytkownikowi nieco zbyt skomplikowana za to stanowi doskonałe uzupełnienie w kolejnym etapie – jako program do obróbki już zapisanego dźwięku.

Lepszy dyktafon 

Ukłonem w kierunku muzykalnych użytkowników jest aplikacja Music Memos, która łączy w sobie najlepsze cechy dyktafonu i Garage Band. Music Memos to bardzo proste w obsłudze narzędzie pozwalające na pełną edycję plików dźwiękowych. Możemy dzięki niemu nagrać zarówno melodię jak i progresję akordów.

Nagrywając linię melodyczną za pomocą Music Memos aplikacja sama sugeruje akordy, które do niej pasują, co jest bardzo przydatną funkcją, ponieważ pozwala w prosty sposób ubarwić konkretny numer.

Plik nagrywany jest w postaci fali dźwiękowej i dodawany do katalogu. Z poziomu aplikacji użytkownik można go opublikować, dzieląc się swoim pomysłem ze światem. Może go też zaimportować do wspomnianego już Garage Banda i zrobić z jego pomocą coś więcej – np. przemienić nagranie w pełnoprawny „kawałek” muzyczny.

Aplikacja dla strunowców

Aplikacja Music Memos dedykowana jest do użycia z gitarą lub pianinem, ale współpracuje też z innymi instrumentami. Miłym akcentem jest wbudowany stroik gitarowy umożliwiający gitarzystom dostrojenie instrumentów przed nagraniem, bez potrzeby korzystania z innych aplikacji czy stroików.

Music Memos jest po prostu genialny, a do tego zupełnie darmowy. Integracja z Garage Band podnosi jego użyteczność na zupełnie inny poziom. Szacunek za jakość, wykonanie i cenę aplikacji.

Posted in:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *