Swift wraca na szczyt!

Wygląda na to, że Swift – język programowania aplikacji na iOS nieźle zamieszał w rankingu popularności i właśnie stał się najchętniej używanym językiem programowania na GitHub. Wszystko dlatego, że kilka dni temu został „uwolniony” stając się tym samym oprogramowaniem typu open source. W tempie godnym podziwu podbija serca i umysły programistów. W tym przypadku znana jest nawet ich konkretna liczba, bo swój pozytywny feedback dla GitHub dało już ponad 20 tyś. osób.

Na kolejnych miejscach programistycznej top listy uplasowali się: Rust  z pozytywnym wynikiem bliskim 14,5 tyś. zadowolonych użytkowników, Go – prawie 13 tyś, Coffeescript – nieco ponad 12 tyś. oraz Ruby z wynikiem ponad 8,5 tyś. Ponieważ lista zawęża się do języków programowania na iOS, zabrakło na niej takich gigantów jak C++ czy Java, które wciąż znajdują się w czołówce, jeśli brać pod uwagę ilość programistów używających ich w swojej codziennej pracy.

Nietrudno zauważyć tu pewien trend, który najpewniej z biegiem czasu będzie zyskiwał na popularności. Czy Swift zdominuje wszystkie listy ulubionych języków programowania na iOS? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze chwilę zaczekać.

Posted in:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *