Błękitne widoki na przyszłość – część 2

Dzisiaj wracamy z tematem dalszej przyszłości Windows 10. Czy naprawdę jest tak, źle jak twierdzi część internautów?

Firma nieustannie stawia na innowacje – kiedy na rynku pojawił się pierwszy Surface, jego doczepiana klawiatura była traktowana jedynie jako ciekawostka. Obecnie prawie każdy liczący się producent komputerów ma w swoim portfolio urządzenia tego typu. Zaryzykuję stwierdzenie, że Microsoft zrobił kilka dużych kroków w kierunku innowacji i za wszelką cenę stara się zerwać ze swoim starym wizerunkiem

Być może są to kroki niezdarne, często okupowane PR-owymi wpadkami. Nie tak dawno Microsoft zapłacił 400 milionów dolarów za metkę „Official Tablet of the NFL”, a podczas transmisji z turnieju, niektórzy trenerzy i komentatorzy sportowi uparcie nazywali tablety Surface „ipadami”. Pomimo kilku wizerunkowych katastrof, firmie z Redmond nie można odmówić tego, że chce pokazać coś więcej niż Apple. W końcu Surface to nie klon iPada, a Microsoft Band to zupełnie coś innego niż kolejny smartwatch za rozsądną cenę.

Rok 2016 stanie pod znakiem integracji, multiplatformowości i rozwijania usług związanych ze streamingiem i telewizją. Microsoft stawia na Continuum, Windows 10 i Xbox Store. Mam nadzieję, że deweloperzy przestaną ignorować użytkowników ponad 110 milionów urządzeń z systemem Windows 10.

Deweloperzy Better Software Group są gotowi na wszystkie zmiany jakie przyniesie przyszłość. W końcu mają na swoim koncie jedne z pierwszych wdrożeń jakich w ogóle dokonano na szeroko pojętą platformę Windows Phone w Polsce.

Posted in:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *